Univerzitní kariérní centrum pomáhá hledat cesty k zajímavé práci

Se studenty se o své zkušenosti podělil i manažer Jan Mühlfeit.
Fotogalerie: Katrin Baníková
úterý 16. srpna 2016, 07:59 - Text: Ivana Pustějovská

Téměř pět stovek zaměstnavatelů a firem v regionu i mimo něj oslovilo v těchto dnech Studentské kariérní a poradenské centrum Univerzity Palackého. Firmy informuje o univerzitě, činnosti centra a především o možnostech uplatnění studentů a absolventů. 

„Obracíme se na firmy a organizace z různých sektorů a oborů. Oslovujeme nejen zástupce menších, středních a velkých firem, ale také státní správy a neziskových organizací. Nabízíme jim možnost dlouhodobé spolupráce a v případě oboustranného zájmu i šanci získat kvalitního zaměstnance,“ vysvětluje vedoucí Studentského kariérního a poradenského centra UP Jitka Janečková Moťková. Jak dodává, firmy hledají jak absolventy do pracovního poměru, tak i studenty všech ročníků na stáže. „Právě například dlouhodobé stáže jsou pro studenty výhodné. Pokud je totiž s nimi firma spokojená, a také studenti chtějí pro daný podnik nadále pracovat, mají šanci u ní po skončení školy najít i stálé místo,“ dodává vedoucí centra.

Zaměstnavatelé mají mimo jiné zájem o studenty ekonomicky orientovaných oborů nebo s přírodovědným vzděláním, kde je například poptávka po absolventech informatiky. „Stále častěji se na nás obracejí zaměstnavatelé i s dotazy ohledně jazykového vybavení studentů, v poslední době se například zvyšuje zájem o studenty specializované na španělštinu či němčinu,“ doplňuje Jitka Janečková Moťková. Pozitivně vnímají aktivity univerzity firmy, s nimiž už centrum navázalo spolupráci. „Nyní se spolu s kariérním centrem snažíme získat k dlouhodobé spolupráci studenta se znalostí čínštiny,“ uvedl majitel olomoucké společnosti ABO Valve Miroslav Študent.

Studentské kariérní a poradenské centrum funguje na Univerzitě Palackého zhruba rok díky podpoře MŠMT, Olomouckého kraje a České spořitelny.  Zaměřuje se na poradenství a pomoc zejména v oblasti kariéry. Za dobu fungování centrum připravilo desítky akcí, seminářů, workshopů a přednášek, kterých se již zúčastnilo několik stovek studentů všech fakult.

Díky Studentskému kariérnímu a poradenskému centru se mohli studenti a veřejnost seznámit i s úspěšnými osobnostmi, jako byli například bývalý dlouholetý manažer Microsoftu Jan Mühlfeit, někdejší generální ředitel České spořitelny Pavel Kysilka nebo se také mohli potkat se zástupci  Google a proniknout do světa online marketingu.

Prostřednictvím Studentského kariérního a poradenského centra si mohou studenti najít brigádu, stáž, nebo stálou práci. Naopak firmy, které se zaregistrují na webových stránkách centra, mohou na webovém portále zdarma inzerovat volná místa.

Více o Studentském kariérním a poradenském centru UP najdete ZDE. Centrum je i na Facebooku ZDE.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.