Univerzita Palackého se představí na galavečeru ve Washingtonu

O hudební část slavnostního večera se postará americká klavíristka, muzikoložka a pedagožka s českými kořeny Katelyn Bouska.
Foto: katelynbouska.com
Úterý 23. duben 2024, 11:31 – Text: Egon Havrlant

Na českém velvyslanectví ve Washingtonu právě vrcholí přípravy na středeční galavečer, během kterého se v hlavním městě Spojených států amerických představí Univerzita Palackého. Akce pomůže seznámit americkou veřejnost s institucí, jejíž historie sahá až do 16. století. Bude také příležitostí pro setkání rektora Martina Procházky s významnými hosty. O hudební část slavnostního večera se postará americká klavíristka, muzikoložka a pedagožka s českými kořeny Katelyn Bouska.

„Představení naší univerzity ve Washingtonu jsme plánovali dlouho dopředu, je to určitě skvělá příležitost prohloubit naši spolupráci s americkými partnery a navázat nové kontakty,“ popsal rektor Martin Procházka, kterého na cestě za oceán doprovází prorektor pro internacionalizaci Jiří Stavovčík. „Galavečera se zúčastní zástupci českého velvyslanectví, kterému jsme velmi vděční za pomoc a pohostinnost. Pozváni jsou i naši absolventi žijící v USA, zástupci amerických univerzit, představitelé politického života i byznysu. Chceme zároveň hledat nové možnosti pro partnerství a ve spolupráci se zahraničními podporovateli a firmami také finanční podporu pro stipendijní fond Josefa Jařaba,“ doplnil rektor UP. O založení fondu jsme podrobněji psali zde.

Významné výročí 450 let od založení olomoucké univerzity si škola připomínala celou řadou akcí v průběhu loňského roku. Za oceánem pak slavila univerzita galavečerem v Českém domě v New Yorku a také výstavou v Českém a slovenském muzeu a knihovně v Cedar Rapids. Středeční galavečer v hlavním městě USA začne v 18 hodin tamního času, v programu se bude prezentovat také Statutární město Olomouc a Olomoucký kraj.