Univerzita Palackého pokřtila svůj pivní speciál

Univerzita Palackého má limitovanou edici vlastního pivního speciálu UP Ale Original.
Foto:Milada Hronová
úterý 14. června 2016, 07:36 - Text: (mar)

Univerzita Palackého připravila ve spolupráci s pivovarem Chomout limitovanou edici vlastního pivního speciálu pod názvem UP Ale Original. Ten vznikl v souvislosti s chystaným absolventským setkáním na podzim, ale doplní rovněž sortiment upomínkových předmětů v univerzitním obchodě UPoint. Nefiltrované, nepasterované, svrchně kvašené světlé pivo se bude prodávat v láhvích o objemu 0,33 litrů, a to buď samostatně, nebo v dárkovém balení.

 „Myšlenkou na vlastní edici piva jsme se zaobírali v posledním roce několikrát. Na finálním produktu jsme se nakonec dohodli s majitelem lokálního pivovaru Chomout Jaroslavem Švarcem a sládkem Jiřím Omelkou. Není bez zajímavosti, že oba jsou našimi absolventy,“ řekl Petr Bilík, prorektor univerzity. Třetinkové láhvové pivo bude k dostání nejen v univerzitním informačním centru a obchodě UPoint, ale také při dalších příležitostech. „Předpokládáme, že své odběratele najde nejen v rámci velkého absolventského setkání na začátku září, ale že bude i zajímavým doplňkem na různých konferencích a dalších akcích univerzity jako je Academia Film Olomouc či Majáles UP,“ dodal prorektor Bilík.

„Zaručeně přírodní osvěžení znaveného těla i vědomostmi zatížené mysli, ideální společník nejen pro horké letní večery – to vše (a mnohem víc) je náš pivní patron obce akademické“ – hlásá etiketa UP Ale, které dominuje logo Univerzity Palackého. „Navázat spolupráci s univerzitou se nám zdálo jako zcela logický krok, neboť k Olomouci neodmyslitelně patří a významně se podílí na celkovém obrazu města. Osobně věřím, že se nejedná o náš poslední společný projekt,“ doplnil Jaroslav Švarc z Chomoutu.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.