Rektor ocení autory vybraných odborných publikací

Letos v únoru předal rektor ocenění 45 autorům.
Ilustrační foto: Archiv Žurnálu UP
čtvrtek 1. září 2016, 07:45 - Text: (red)

Autoři odborných knih z řad univerzitních zaměstnanců se i letos mohou ucházet o Čestné uznání rektora Univerzity Palackého. Návrhy na ocenění  přijímají stejně jako loni oddělení vědy a výzkumu na jednotlivých fakultách. Uzávěrka je 30. září.

Čestná uznání mohou obdržet vybrané publikace, které splňují kritéria vyhlášení, vydané v loňském nebo letošním roce. Návrhy může podat každý zaměstnanec univerzity, který na oddělení vědy a výzkumu zašle odbornou knihu a v elektronické podobě průvodní list. Svou publikaci může přihlásit i sám autor. Do soutěže nebudou zařazeny populárně vědecké publikace, učební texty a učebnice.

„Přihlášené knihy projdou hodnocením na jednotlivých fakultách, které učiní výběr. Grémium složené z proděkanů a prorektora pro záležitosti vědy a výzkumu, pak rozhodne s konečnou platností,“ uvedla vedoucí referátu vědy a výzkumu Univerzity Palackého Vladimíra Kalová.

Čestné uznání, jehož smyslem je zvýšit prestiž vědecké práce na Univerzitě Palackého, uděluje rektor každým rokem při příležitosti výročí jejího obnovení. Letos v únoru jej obdrželi autoři 45 titulů publikovaných v letech 2014 a 2015. Ocenění je spojeno s finanční odměnou z fondu rektora.

Podrobné informace k podávání návrhů a průvodní dopis jsou k dispozici ZDE.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.