Prázdninový režim Knihovny UP doprovodí kompletní revize knihovního fondu

Ilustrační foto: Velena Mazochová
pondělí 27. června 2016, 07:20 - Text: Velena Mazochová

Podobně jako v předchozích letech bude Knihovna UP v průběhu prázdnin nabízet své služby ve zkráceném režimu a podle požadavků univerzity a jednotlivých fakult. Knihovníky zároveň čeká inventura několika set tisíc svazků knihovního fondu.

Letní režim knihovních služeb se oproti předchozím rokům nemění. Během července a srpna bude Ústřední knihovna ve Zbrojnici přístupná ve zkrácené otevírací době, zcela uzavřena bude pouze noční studovna, během prázdnin nevyužívaná. Výpůjční doba byla prodloužena až do konce prázdnin. Provozní změny se týkají i poboček na fakultách.

„Fungujeme ve zkráceném režimu, ale kdykoli by byl nějaký naléhavý požadavek ze strany univerzity, samozřejmě jej operativně změníme,“ zdůraznila Helena Sedláčková. Dokládá to například i upravený provoz knihovny v době konání Letní školy slovanských studií. „Řídíme se jejich požadavky a máme otevřeno tak, jak potřebují,“ potvrdila ředitelka. Stejným způsobem byl upraven i letní provoz knihoven na jednotlivých fakultách. „Jak to vyhovuje fakultě, tak pobočka slouží,“ dodala.

Letní měsíce zároveň knihovna využije k celkové revizi fondu, který v současné době obsahuje přibližně šest set tisíc knih. „Podle knihovního zákona jsme povinni ji udělat jednou za patnáct let. Znamená to, že prakticky každou knihu vezmeme do ruky, sejmeme čárový kód a odškrtneme z příslušného seznamu. Knihy, které v něm nenajdeme, pak musíme dohledat,“ vysvětlila Helena Sedláčková. Kompletní inventura by se podle ní měla uzavřít v závěru kalendářního roku.

Podrobné informace o prázdninovém provozu Ústřední knihovny a oborových poboček ZDE.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.