Veletrh pomohl studentům práv zorientovat se na trhu práce

Studenti mohli u stánků neformálně diskutovat se zástupci advokátních kanceláři.
Foto: Eva Hrudníková
středa 6. dubna 2016, 11:52 - Text: Eva Hrudníková

„Práce“ bylo včera nejčastěji skloňované slovo na Právnické fakultě Univerzity Palackého. Uskutečnil se tu již pátý ročník veletrhu pracovních příležitostí Job Fair Kontakt. Akci pořádal spolek studentů práv ELSA Olomouc. Zájem studentů o informace ze strany zaměstnavatelů byl velký.

Budoucí právníci mohli navštívit stánky jedenácti prestižních advokátních kanceláří a dalších prezentujících se subjektů a dozvědět se, jaké požadavky jsou kladeny na stážisty či zaměstnance, nebo jen neformálně diskutovat s jejich zástupci. „Job Fair Kontakt nabízí studentům jedinečnou příležitost lépe se zorientovat na trhu pracovních příležitostí. Zástupců zúčastněných subjektů se studenti mohli ptát na nabídku stáží, možnou spolupráci, zjistit, jak vlastně fungují. A díky tomu se rozhodnout, co od své budoucnosti a kariéry očekávají,“ uvedla organizátorka Job Fair Kontaktu Tereza Hanusová. Součástí veletrhu byly i patnáctiminutové prezentace vystavovatelů v zasedací místnosti fakulty.

Jeden ze stánků obsadila mezinárodní advokátní kancelář Allen & Overy. „Studenti jsou velmi sebevědomí a zvídaví. Kladli nám zajímavé otázky. Je vidět, že chtějí na sobě pracovat. Zajímali se hlavně o možnosti, jak ještě během studia načerpat zkušenosti z praxe. Ptali se hlavně na přednášky, workshopy a stáže,“ shrnula office manažerka pražské pobočky Allen & Overy Marcela Hogenová. Současně pochválila skvělou organizaci veletrhu.

Letošní ročník doznal změn. Na své si poprvé přišli například studenti uvažující o práci ve státní správě. Jeden ze stánků totiž patřil zástupcům Ministerstva spravedlnosti. Své služby také představilo Studentské kariérní a poradenské centrum Univerzity Palackého. „Jsme velmi rádi, že se můžeme této akce účastnit. Studenti u našeho stánku mohli konzultovat své životopisy, vylepšit motivační dopisy a domluvit si individuální schůzku v našem centru,“ řekla jeho vedoucí Jitka Janečková Moťková. Podle ní roste poptávka zaměstnavatelů po takzvaných firemních právnících, čehož by absolventi práv měli využít.

Pořadatelé dali na letošním veletrhu prostor také Centru pro klinické právní vzdělávání, projektu Law4Life, studentským spolkům fungujícím při olomoucké právnické fakultě nebo neziskové organizaci Frank Bold. Populární je nejen díky právním stážím, které nabízí, ale i díky spolupráci s fakultou v rámci právních klinik.

Mezi stánky se potkávali posluchači všech ročníků. Prváci většinou přicházeli posílit svou motivaci ke studiu a udělat si přehled o prestižních zaměstnavatelích. Studenti pátého ročníku už měli konkrétnější cíle. „Zajímaly mě rozdíly mezi jednotlivými advokátními kancelářemi a jejich aktuální nabídka práce. Jsem rád za možnost osobního kontaktu, kdy se mohu na cokoli zeptat. Podobné akce na fakultě vítám,“ řekl Martin Snášel, který má těsně před státními zkouškami.

Sami pořadatelé považují právě skončený ročník za velmi povedený. „Veletrh zatím u nás nemá tak dlouhou tradici jako na ostatních právnických fakultách. V porovnání s minulými ročníky byl tento jeden z nejlepších. Zaznamenali jsme větší zájem nejen studentů, ale i advokátních kanceláří a především řadu pozitivních ohlasů,“ zhodnotila Tereza Hanusová.

Veletrh Job Fair Kontakt pořádají na svých fakultách všechny české pobočky ELSA, a to jednou v akademickém roce.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.