Hledá se nejlepší vědecká práce. Zn.: Od studenta práv

David Kopal loni uspěl i v československém finále v Bratislavě.
Foto: Archiv Žurnál
čtvrtek 4. února 2016, 13:30 - Text: Eva Hrudníková

Děkanka Právnické fakulty Univerzity Palackého vyhlásila nový ročník Monseho studentské vědecké soutěže. Zájemci se mohou přihlašovat do poloviny února. Autoři nejlepších odborných prací získají mimořádné stipendium a také možnost reprezentovat fakultu na celostátní úrovni.

Tradičního klání se mohou účastnit studenti právnické fakulty samostatně nebo v rámci soutěžního týmu. Podle pravidel musí být práce zpracována v oboru právo nebo ve společenských oborech vyučovaných na fakultě. Odevzdání práce navíc může být považováno za splnění podmínek pro absolvování předmětu „Publikační činnost“. Podle vedení fakulty je cílem soutěže podněcovat zájem posluchačů o vědeckou činnost a poskytnout jim příležitost a motivaci ke zdokonalování jejich odborných znalostí a dovedností.

V loňském roce se do soutěže zapojilo celkem 18 studentů, z nichž pět nejlepších reprezentovalo olomouckou fakultu v československém finále v Bratislavě. Největší úspěch, třetí místo, přivezl doktorand z katedry mezinárodního a evropského práva David Kopal. „Monseho soutěž byla pro mě velkým přínosem. Donutí každého nastudovat svoji přihlášenou práci do hloubky. Aby o ní mohl nejen spatra hovořit při obhajobě, ale rovněž i reagovat na dotazy porotců, které často vyžadují širší znalost problematiky. Soutěž poskytne navíc studentovi i cennou zpětnou vazbu od porotců,“ doporučuje účast v soutěži Kopal.

Přihlášky do právě vyhlášeného ročníku mají studenti posílat na adresu kristyna.spanihelova@upol.cz nejpozději do 15. února. Odbornou práci je pak nutné odevzdat do 15. dubna.

Monseho studentskou vědeckou soutěž pořádá právnická fakulta od roku 2007. Nese jméno Josefa Vratislava Monseho, významného obrozence, právníka a rektora olomoucké univerzity.

Více o soutěži ZDE


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.