Uznávaný expert přednášel o rizicích práce zdravotníků v místech konfliktů

Bruce Eshaya Chauvin přednášel na Olomouckých dnech urgentní medicíny.
Foto: Milada Hronová
pondělí 16. května 2016, 10:01 - Text: Milada Hronová

Přední odborník na ochranu zdravotnických týmů v místech ozbrojených konfliktů Bruce Eshaya Chauvin byl hostem Univerzity Palackého. Přednáška tohoto experta v aule cyrilometodějské teologické fakulty byla součástí Olomouckých dnů urgentní medicíny, které se ve městě konaly v minulém týdnu.

„Jsem velmi ráda, že jsme mohli na akademické půdě přivítat doktora Chauvina, který se v rámci projektu Health Care In Danger zabývá ochranou zdravotnických týmů v místech ozbrojených konfliktů,“ řekla Ivana Oborná, prorektorka pro zahraniční styky UP.  Besedě s uznávaným expertem, který řadu let působil na vysokých pozicích v centrále Červeného kříže, předcházel krátký film, který měl lékařům přiblížit komplikovanost lékařské pomoci ve válečných konfliktech.

„Situace ve světě se v posledních letech výrazně mění a urgentní medicína musí být na nové podmínky a výzvy připravena,“ řekl zakladatel a hlavní organizátor akce Petr Hubáček, ředitel Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje. To byl i hlavní důvod, proč se stěžejním tématem letošního ročníku kongresu stala složitá situace v Evropě i narůstající celosvětová hrozba nebezpečí, se kterou je právě urgentní medicína úzce spojena.

„Prestižního setkání se letos účastnilo na tři sta lékařů a odborníků na bezpečnost. Byly mezi nimi velmi zajímavé osobnosti, přednášel zde i Gary Grosman, izraelský specialista na katastrofy, teroristické útoky, záchranné mise a ochranu politiků. Byl například členem týmu, který zajišťoval bezpečnost Baraka Obamy při návštěvě Izraele,“ uvedl Pavel Vysloužil, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, která spolu s olomouckou univerzitou a společnosti Global Medical SErvice konferenci pořádala.

Olomoucké dny urgentní medicíny se věnovaly i migračním přesunům a nebezpečí, která s nimi souvisí, stejně jako základům sebeobrany při napadení agresivním pacientem.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.