Olomouc přivítá špičkové české a zahraniční experty na urgentní medicínu

Ilustrační foto: 123prf
pondělí 9. května 2016, 07:35 - Text: (red)

Už po jedenácté se sjedou do Olomouce odborníci z Česka i ze zahraničí na Olomoucké dny urgentní medicíny. Konference, která se koná od 10. do 13. května, bude mít stěžejní téma – urgentní medicína v době migračních přesunů v rámci světa i Evropy.

„Situace ve světě se v posledních letech výrazně mění a urgentní medicína musí být na nové podmínky a výzvy připravena,“ říká zakladatel a hlavní organizátor akce Petr Hubáček, ředitel Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje. „Proto nám s programem a workshopy pomáhají domácí i špičkoví zahraniční odborníci,“ doplnil.

K hlavním expertům bude patřit izraelský specialista, odborník na katastrofy, teroristické útoky, záchranné mise a ochranu politiků Gary Grosman, který byl například členem týmu pro zajištění bezpečnosti Baracka Obamy při návštěvě Izraele. Do Olomouce dorazí také Bruce Eshaya-Chauvin, který řadu let působil na vysokých pozicích v centrále Červeného kříže. „Jsem velmi ráda, že můžeme na naší akademické půdě přivítat právě tohoto odborníka, který se v rámci projektu Health Care In Danger zabývá ochranou zdravotnických týmů v místech ozbrojených konfliktů,“ řekla prorektorka UP pro zahraniční styky Ivana Oborná. Beseda s uznávaným expertem se na půdě univerzity odehraje 12. května odpoledne.

Bezmála tři stovky lékařů si vymění zkušenosti s výskytem u nás málo obvyklých a vysoce nakažlivých chorob, informace o nových metodikách záchrany lidského života či o spolupráci složek Integrovaného záchranného systému v nových podmínkách. „Pro zájemce jsou připraveny také specializované workshopy, ve kterých účastníky naučíme, jak poskytnout neodkladnou první pomoc při ohrožení útokem nožem, jak se chránit před aktivním střelcem nebo jak sladit postupy záchranných složek po teroristickém útoku,“ uvedl Luděk Prudký, odborník na bojová umění a osobní bezpečnost.

Olomoucké dny urgentní medicíny pořádá Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje spolu s Univerzitou Palackého a izraelskou společností Global Medical Service.

Bližší informace a podrobný program ZDE.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.