Absolventi olomoucké medicíny se na jeden den vrátí ke svým kořenům

Třetí ročník absolventského setkání je připraven na tuto sobotu.
Repro: Žurnál UP
čtvrtek 14. dubna 2016, 14:00 - Text: Velena Mazochová

Radicés neboli Kořeny – takový je název společného setkání, na které se už potřetí do Olomouce sjedou absolventi lékařské fakulty. Jejich alma mater je přivítá v sobotu 16. dubna v 10 hodin ve Velké posluchárně Teoretických ústavů na Hněvotínské ulici. Program tentokrát připravil absolventský ročník z roku 1986.

Podtitul letošního setkání zní „Ještě jsme tady“. „Uvědomili jsme si, že jsme zhruba ve třetí čtvrtině své pracovní kariéry. Už jsme lecčím prošli a máme snad i co předávat dál, proto bychom rádi ještě nějaký čas ve své práci pokračovali,“ uvedl zástupce přednosty olomoucké onkologické kliniky a jeden z hlavních organizátorů Karel Ćwiertka.

Dopolední část programu, na kterou jsou zváni i současní studenti a pedagogové, zahájí úvodním slovem děkan Milan Kolář, který seznámí s aktuálním vývojem fakulty a připomene její dosavadní úspěchy, vize i priority. Následovat budou přednášky tří bývalých studentů. Lékařka Marie Skopalová nabídne poznatky z projektu České rozvojové agentury zaměřeného na preventivní vyšetření a včasnou diagnostiku onkologických onemocnění ve zdravotnických zařízeních v Gruzii. Mistrovství světa ve fotbale lékařských týmů přiblíží brankářská opora českých reprezentantů, chirurg Radovan Žižka. Onkolog Karel Ćwiertka bude mluvit o nemoci a léčebné péči z pohledu lékaře v roli pacienta.

Program doplní prohlídka rekonstruované budovy Teoretických ústavů a jejich moderní Dostavby v Hněvotínské ulici. Každý z účastníků, který vyplní kontaktní údaje, bude zároveň zařazen do slosování o fakultní plášť, tričko nebo víno. Věcné ceny si odnesou také výherci soutěže o nejstaršího účastníka a o nejdelší vzdálenost, kterou museli cestou na setkání urazit.

Sobotní odpoledne bude vyhrazeno absolventům, kteří svou alma mater opustili po promoci v roce 1986. K osobním setkáním, vzpomínkám a oslavě třicetiletého výročí od převzetí doktorského diplomu se přesunou do olomouckého hotelu Flora. Budou tam na ně čekat další pamětníci medicínských studií, nynější členové hudební skupiny Marshall Malinovski, která program završí koncertním vystoupením.

V průběhu setkání Radicée/Kořeny 2016 získají účastníci také informace o chystaném velkém absolventském setkání k 70. výročí obnovení Univerzity Palackého, které se bude konat v září tohoto roku. Práce s absolventy patří podle proděkanky Elišky Sovové k základním pilířům personální politiky lékařské fakulty. „Pravidelná setkání prohlubují spolupráci mezi fakultou a absolventy. Je potěšitelné vidět, jak se absolventi hlásí ke své alma mater, je úžasné pozorovat, jak uspěli nejen ve svém profesním životě. Ukazují svým příkladem cestu pro další budoucí lékaře,“ zdůraznila Eliška Sovová.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.