Jogito ergo sum – běhejte s Radostí z pohybu

Tréninky Jogito ergo sum nejsou stejné. Někdy se běhá v parku, jindy na dráze. Foto: Martin Višňa
středa 23. září 2015, 07:36 - Text: Martin Višňa

I v novém akademickém roce se mohou studenti a zaměstnanci Univerzity Palackého, kteří se udržují v kondici pravidelným běháním, připojit ke středečním běžeckým tréninkům Jogito ergo sum. Nabízí je portál Radost z pohybu fakulty tělesné kultury.

Nové tváře mohou na trénink pod vedením zkušených atletických trenérů zavítat již dnes vpodvečer. „Naprostá většina z těch, kteří chodí na Jogito pravidelně, se v pátek účastní závodu Run Up, takže budeme dolaďovat formu na tento závod. Bude to lehčí trénink na schodech v parku, nic likvidačního. Kdo by se chtěl přidat, samozřejmě může,“ zve trenér Jan Brtník.

Od příštího týdne se pak společné běhání vrátí k dřívějšímu modelu, kdy se účastníci rozdělí podle své formy do skupin a absolvují trénink s různou intenzitou. „Nováčci se nemusí ničeho bát, tréninky nyní budou méně o běhání, zato více o všeobecné přípravě, cvičení, které ani u běžců nesmí chybět. Začátek října je v atletice přechodovým obdobím, kdy je třeba si po sezoně od běhu trochu odpočinout a spíše nabrat síly na zimní měsíce,“ vysvětlil trenér.

Podzimní tréninky budou náplní směřovat k předvánočnímu dezorientačnímu běhu Olomoucký Yetti. „To je moc pěkný závod, který může měřit dvanáct, ale i dvacet kilometrů, záleží, jak moc člověk zabloudí. Netlačí se moc na čas, což je ideální i z toho důvodu, že přes zimu budeme běhat hlavně objemy, aby běžci měli na čem stavět rychlost, na které budou pracovat na jaře,“ komentoval Brtník výběr běžeckého vrcholu pro zimní semestr. 

Se společnými tréninky Jogito ergo sum přišla Radost z pohybu letos v únoru, postupně se vytvořila skupina zhruba patnácti lidí, kteří se účastní pravidelně. „Pro mě je to možnost se pravidelně potkávat s lidmi, se kterými sdílím stejný zájem. Tréninky navíc nikdy nejsou stejné, trenér je v tomto ohledu dost kreativní a člověk se vždy dozví nějaké nové rady, které ho neustále posunují dál. Jogito je prostě srdcovka,“ zhodnotila studentka filozofické fakulty Lucie Kabešová.

Tréninky probíhají vždy ve středu, sraz je v 18 hodin u vstupu do haly na atletickém stadionu na třídě 17. listopadu. Pro studenty a zaměstnance Univerzity Palackého je společné běhání zdarma.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.