Univerzita nabízí nově Indonéská studia se zaměřením na cestovní ruch

Ivona Barešová, vedoucí katedry asijských studií a velvyslanec Indonésie Aulia Aman Rachman během Dne otevřených dveří na UP.
Foto: M. Lucia
úterý 9. února 2016, 13:01 - Text: Milada Hronová

Filozofická fakulta Univerzity Palackého se rozhodla využít rozvíjejícího se zájmu o jihovýchodní Asii. V akademickém roce 2016/2017 proto otevře nový obor Indonéská studia se zaměřením na cestovní ruch. Ke studiu přijme 20 posluchačů. 

Katedra asijských studií filozofické fakulty rozšířila studijní nabídku už v minulém roce, když uchazečům nabídla studium korejštiny. Indonéštinu se doposud studenti učili ve volitelném předmětu. Nyní fakulta otevře jednooborový bakalářský studijní program.

„Zaměření na cestovní ruch vychází z předpokladu dobré uplatnitelnosti uchazečů v praxi. Indonésie je významným státem jihovýchodní Asie jak z pohledu demograficky strategického, tak po stránce ekonomické. Je i důležitou turistickou destinací,“ řekla Ivona Barešová, vedoucí katedry asijských studií. Absolventi tohoto oboru podle ní najdou uplatnění v mezinárodních cestovních kancelářích a společnostech, službách i všech odvětvích, specializujících se na pohostinství. Práci by mohli získat i ve státní správě a obchodních firmách.

„Během prvních dvou let studia se studenti budou vzdělávat především v předmětech jazykových, a to jak v indonéštině, tak i částečně v angličtině. Učit se budou i geografii, historii a kulturu Indonésie, stejně jako základy cestovního ruchu. Třetí ročník studia se uskuteční na partnerské Universitas Udayana na Bali, kde se posluchači v indonéštině zdokonalí. Seznámí se i s moderními trendy cestovního ruchu typickými pro asijské prostředí. Získají výjimečné znalosti, dovednosti i řadu kontaktů pro své budoucí uplatnění,“ dodala Barešová. Je přitom přesvědčena, že právě roční pobyt na Bali bude pro řadu studentů velmi zajímavý.

Indonéská studia se zaměřením na cestovní ruch připravila katedra asijských studií FF UP ve spolupráci s indonéskou Universitas Udayana. Při přijímacích zkouškách bude důležité složit test studijních předpokladů a prokázat komunikativní znalost angličtiny. Přihlášky si uchazeči mohou podávat do konce února.  


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.