Studentky Univerzity Palackého získaly Národní cenu absolventských prací

První a třetí místo v soutěži o Národní cenu absolventských prací získaly Renata Křížková (zleva) a Barbora Kasalová, posluchačky Filozofické fakulty Univerzity Palackého.
Foto: archiv NCAP
pondělí 23. května 2016, 07:15 - Text: Milada Hronová

Renata Křížková a Barbora Kasalová, posluchačky filozofické fakulty, uspěly v soutěži o Národní cenu absolventských prací. Tato soutěž každoročně hodnotí nejlepší bakalářské a diplomové práce, v nichž se autoři věnují rozvoji a řízení lidských zdrojů. Obě vysokoškolačky si cenu za první a třetí místo převzaly na Talent Foru.

„Ve sféře řízení lidských zdrojů ocenili mou práci naši nejlepší odborníci. Velmi si toho vážím. Vítězství pro mě znamená motivaci pro další práci. Věřím, že se mi tato zkušenost i všechny získané kontakty jednou zúročí,“ řekla Renata Křížková, majitelka prvního místa kategorie bakalářských prací. Na Univerzitě Palackého studuje sociologii a andragogiku a svou bakalářskou práci věnovala problematice talent managementu.

„Obsahem mé bakalářky je optimalizace systému řízení talentů v konkrétní společnosti. Mám radost i z toho, že postupy, které jsem ve své práci navrhla, se dnes realizují i v praxi,“ dodala Křížková. Připomněla, že zásadní vliv na sepsání této bakalářské práce měla pedagožka Jitka Doležalová.

Také studentka psychologie Barbora Kasalová je nadšena z výsledků soutěže. Díky své bakalářce, kterou obhájila v minulém roce, získala totiž třetí místo.

„Zabývala jsem se v této práci částí populace, která se narodila v rozmezí druhé poloviny 70. a první poloviny 90. let a jejich vztahovou vazbou v pracovním prostředí. Jde o tak zvanou generaci ypsilon, která je pohledem zaměstnavatelů specifickou generací,“ vysvětlila Barbora Kasalová. Zaměstnavatele podle jejích průzkumů zajímá  tato generace především proto, že se v ní vyskytuje řada talentovaných lidí. Ty chtějí firmy nejen získat, ale také i udržet.

„Velmi mě ta práce bavila. Navíc s vedoucí mé bakalářky Klárou Seitlovou se mi velmi dobře spolupracovalo. Čas, který jsem strávila nad touto prací, hodnotím jako zajímavou zkušenost. Díky ní jsem se dostala mezi lidi z praxe, což bylo pro aplikovatelnost mého snažení velmi důležité,“ dodala držitelka třetího místa prestižní soutěže.

Národní cena absolventských prací vytváří prostor pro úzkou spolupráci zaměstnavatelů, studentů a vysokých škol. Jejím cílem je podpořit zájem mladých lidí o studium oborů zaměřených na oblast řízení a rozvoj lidských zdrojů a možnost propojení teorie s praxí. Letos bylo do soutěže nominováno 11 bakalářských a stejný počet diplomových prací. Soutěž pravidelně pořádá People Management Forum. Talent Forum je odborné setkání vysokoškolských studentů HR oborů, pedagogů vysokých škol a zaměstnavatelů.

Více ZDE.


Komentáře

Žádné komentáře

Pro vkládání komentářů je nutné se přihlásit/zaregistrovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani vydavatele. Redakce diskusi nemoderuje, ale vyhrazuje si právo nevhodné komentáře smazat, případně zrušit registraci.