Blog

21.09.2015
11:33

Akademický rok 2015/2016

Milí kolegové a studenti,

čím jsem starší, tím čas pádí rychleji. Mám pocit, že dveře rektorské pracovny jsem před odjezdem na prázdniny zavřel teprve nedávno, a už začíná nový semestr. Chci doufat, že vaše prázdniny a dovolené se vydařily a jste plni odhodlání čelit novým výzvám akademického roku 2015/2016. Především vítám studenty prvních ročníků. S některými jsem se již setkal na počátku září na Seznamováku UP. Skvělá akce, která mne přesvědčila, že mezikatederní a mezifakultní přátelství jsou zcela běžnou věcí a že noví prváci budou rozhodně posilou naší univerzity. Přeji vám, ať na Univerzitě Palackého v Olomouci prožijete nejlepší roky svého života a ať je vaše studium úspěšné. Bez tvrdé práce a mnohdy bezesných nocí to ovšem nepůjde. Je zřejmé, že v tomto roce bude na univerzitě studovat také vyšší počet zahraničních studentů než v minulosti, což přispěje k mezinárodnímu charakteru naší akademie, avšak zároveň tato skutečnost bude klást nároky na vzájemnou toleranci a velkorysost.

V novém akademickém roce nás čeká mnoho novinek a nových aktivit a troufám si říci, že pohyb a dynamika budou jeho hlavními znaky. Zahájíme (doufejme) dlouho plánovanou avšak nutnou rekonstrukci budovy filozofické fakulty a výuka tak bude realizována v poněkud provizorních podmínkách. Na druhé straně Olomouce proběhne druhá fáze výstavby tzv. Kampusu Neředín. Stejně tak nás o letních prázdninách čeká zásadní modernizace kuchyně v hlavní studentské menze, což si zřejmě vyžádá jistá omezení již v květnu či červnu 2016. V průběhu akademického roku se děkanáty lékařské fakulty a fakulty zdravotnických věd přestěhují do prostor starých teoretických ústavů a do uvolněné budovy na Třídě Svobody 8 dočasně přijdou pracoviště z budovy Na hradě, která se bude rovněž opravovat. Prostě škatule hýbejte se. Výsledkem nicméně budou další renovované historické objekty, které univerzita vlastní a o které má morální závazek pečovat. Na druhé straně dojde v tomto akademickém roce k otevření hypermoderního rehabilitačního centra Baluo pod správou fakulty tělesné kultury.

To nejpodstatnější na závěr: V roce 2016 bude Univerzita Palackého v Olomouci oslavovat 70 let od svého znovuobnovení. Na letní semestr proto připravujeme celou řadu akcí připomínajících tuto událost. Oslavy vyvrcholí velkým srazem absolventů univerzity v září příštího roku.

Doufám, že nový akademický rok bude patřit k těm úspěšným v dějinách Univerzity Palackého. Ať se vám na její půdě dobře studuje, bádá a pracuje.

Jaroslav Miller
rektor Univerzity Palackého v Olomouci

  •  
  • 0 Komentář(e)
  •  

Pro komentování musíte být přihlášeni.Přihlaste/zaregistrujte se

zpět